Po co dzieciom szkoła?

Przewrotne pytanie acz ważne, w końcu dzieci spędzają w szkołach znaczną część dzieciństwa!

Wraz z Agnieszką Stein zastanowimy się czemu służy dziś szkoła, jaka jest w niej rola nauczyciela i jak bardzo zmieniła się na przestrzeni lat. Porozmawiamy o tym jak życie szkolne wpływa na życie "poszkolne", zarówno to popołudniowo-wieczorno-weekendowe, jak i na życie osoby dorosłej, gdy zakończymy już naszą formalną edukację. Przyjrzymy się relacjom w szkole, zarówno tym nauczyciel-dziecko, jak i dziecko-dziecko. Będzie o ocenianiu, o szkolnych karach i nagrodach, o motywacji, o tym czy to prawda, że "dzieci nie chcą się uczyć".

Agnieszka Stein o sobie:

Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.
Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.

Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołami, głównie Montessori i demokratycznymi. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.

06 grudnia
Środa, godz. 17:30

Spotkanie z Agnieszką Stein
Obornicki Ośrodek Kultury, Oborniki Śląskie, ul. Dworcowa 26

Skomentuj:

Dziękujemy za dodanie komentarza.

Wiadomość