Jak uczą się dzieci?

Rola dorosłych/różne modele edukacji

TERMIN: 9 grudnia 2017 sobota), 12:00 – 19:00

Miejsce: „Żywioł”, Oborniki Śląskie, ul. Wita Stwosza 6 (12:00 – 14:45) i Obornicki Ośrodek Kultury, Oborniki Śląskie, ul. Dworcowa (15:30 – 19:15)

CENA za udział w całodziennym seminarium (od godziny 12 do 19): 20 pln /osoba

Zapraszamy na seminarium poświęcone różnym modelom edukacji, które odbędzie się w Obornikach Śląskich w sobotę, 9 grudnia 2017 roku (od godz. 12:00 do godz. 19:00). Nasze seminarium będzie miało formę warsztatów, w czasie których uczestnicy i uczestniczki będą mogli poznać różne metody pracy edukacyjnej z dziećmi: pedagogikę Montessori, model pracy artystycznej Brave Kids oraz neurologiczne podstawy uczenia się. Po części warszatowej odbędzie się debata otwarta dla mieszkańców gminy Oborniki Śląskie na temat roli dorosłych (dorosłych, rodziców) w procesie uczenia się. Podzielimy się różnymi doświadczeniami i modelami edukacyjnymi.

By nie wykluczać z debaty rodziców, proponujemy równolegle warsztaty kreatywne dla dzieci (link do zapisów). Nasze animatorki przeprowadzą zajęcia edukacyjne. Na zakończenie odbędzie się niezwykle ciekawy etnowarsztat dla dzieci i dorosłych.

Część pierwsza Seminarium odbędzie się w szkole „Żywioł”, ul. Wita Stwosza 6, Oborniki Śląskie:

12:00 – 13:00 – Neurodydaktyka (poprowadzi: Borys Bińkowski, doktor geografii Uniwersytetu Wrocławskiego i absolwenta Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim, przez kilka lat prowadził edukację domową dla swoich dzieci, obecnie opiekun w Autorskiej Szkole Żywioł w Obornikach Śląskich).

Spotkanie dotyczyć będzie neurologicznych podstawach nauczania i uczenia się. W jego trakcie przedstawione zostały najnowsze dokonania neurobiologii, neurodydaktyki i psychologii społecznej z zakresu procesu uczenia się mózgu, ze szczególnym uwzględnieniem nieświadomych mechanizmów nauczania, nauczania interdyscyplinarnego, projektowego i uwzględniającego angażującą rolę wielu zmysłów i czynności.

13:00  - 14:00 - Pedagogika Montessori (poprowadzi: Agnieszka Wiszewska, absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiego Instytutu Montessori, doświadczona nauczycielka, obecnie pracuje w Dolnośląskim Centrum Edukacji Montessori)

Spotkanie poświęcone będzie pedagogice Marii Montessori. Będzie to zarówno teoretyczne wprowadzenie do systemu nauczania stworzonego przez tę włoską lekarkę, która na zawsze odmieniła spojrzenie na edykację, jak i zapoznanie się z praktyką, sposobami na codzienne zastosowanie metod proponowanych przez Montessori.

14:00 – 14:45  - Model pracy Brave Kids (poprowadzi: Ilona Krawczyk, instruktorka Brave Kids, aktorka, doktorantka na University of Huddersfield w zakresie technik wokalnych).

Poznamy model pracy oparty na metodzie „dzieci uczą dzieci” przy użyciu ruchu, śpiewu, technik teatralnych i cyrkowych w środowisku wielokulturowych.

Część druga odbędzie się w Obornickim Ośrodku Kultury, ul. Dworcowa 26:

15:30 – 17:00 – DEBATA z udziałem Ilony Krwaczyk, Roba Maciąga, Agnieszki Wiszewskiej + prezentacja filmów z warsztatów (prowadzenie Borys Bińkowski).

W tym czasie istnieje możliwość zapisania dzieci na równoległe warsztaty dla dzieci (zapisy osobno!).

17:00 – 18:00 – Etno-warsztat dla dzieci  i rodziców (prowadzenie Rob Maciąg, opis powyżej)

19:00 – 19:15 – Podsumowanie

09 grudnia
Sobota, godz. 12:00

Akademia Dzieci Świata - seminarium
,

Skomentuj:

Dziękujemy za dodanie komentarza.

Wiadomość