Dzieci w pracy, zamiast w szkole

Spotkanie dla dzieci i dorosłych (prosimy nie sugerować się kategorią wydarzenia :)

To godzinne spotkanie dotyczące świata, w którym dzieci zmuszone są do pracy. Zmuszone przez miejsce i kulturę w jakiej się urodziły, zmuszone przez biedę lub wojnę. To także wykład o dzieciach, których praca dotyczy nas codziennie. Nas – konsumentów kawy, bananów, telefonów komórkowych i niemal 130 (!) innych produktów z którymi stykamy się w życiu. To wykład/ rozmowa/ dyskusja o szansach zmiany życia najmłodszych. Próba znalezienia odpowiedzi na tak ważne pytania jak „Co możemy zrobić?”, „Czy nas to dotyczy?”, „Czy zawsze już tak będzie?”

Spoktanie poprowadzi Robb Maciąg, podróżnik, autor książek, charyzmatyczny opowiadacz, znany Oborniczanom między innymi z Festiwalu Kultur Świata im. Tony'ego Halika.

09 grudnia
Sobota, godz. 17:00

Akademia Dzieci Świata - etno-warsztat
Obornicki Ośrodek Kultury, sala widowiskowa, Oborniki Śląskie, ul. Dworcowa

Skomentuj:

Dziękujemy za dodanie komentarza.

Wiadomość